Bilindiği gibi tablet teknolojisi hayatımıza gireli çok kısa bir süre oldu. İlk tablet 2010 Nisan ayında piyasaya sürülmüş daha sonra da çeşitleri ve modelleri hızla çıkarak piyasadaki yerini almıştır. Ancak diğer teknolojik aletler gibi tabletlerde hassas ürünler oldukları için zaman zaman tamir edilmeleri gerekmektedir.

Ekran Kırıldı / Çatladı

Tablet hassas bir ürün olduğu için sert bir darbe ile veya elden düşürdüğünüzde darbe sonucu ya dokunmatik ekranı yada iç ekranı çatlayabilir / kırılabilir. Böyle bir durumda Sanal Center'a getirerek fiyat alabilir, sıfırı ile yaptırabilirsiniz.

Virüs Girdi

Tabletlerde tıpkı bilgisayarlar gibi hafızaları oldukları için internet veya hafıza kartlarından kolaylıkla virüs girebilir. Virüsün çeşitine göre banka hesap bilgileri ve facebook, twitter gibi sosyal hesap bilgileriniz de tehlikede olabilir. Tabletinizi getirirseniz virüs kontrolünün ardından çözüm üretebiliriz...

Tablet Düzgün Çalışmıyor

Tabletlerin hafızaları dolu ise sisteme virüs girmiş ise tabletiniz düzgün çalışmayacaktır. Bu şekilde kasarak çalışmasındansa getirin sistemi tamamen temizleyelim ilk aldığınızdaki gibi olsun. İşlemlerinizi daha hızlı halledin oyunları daha hızlı oynayın...

Laptop Onarımı

Taşınabilir Bilgisayar / Dizüstü Bilgisayar

Bilindiği gibi laptoplar masaüstü bilgisayar gibi sabit değil istediğiniz yere götürülebildikleri için taşınabilir bilgisayar denmektedir. Dizüstü bilgisayarlar başlıca düşmanları virüsler sistem dosyalarına zarar verir, aşırı ısınma işlemci ve ekran kartına zarar verir, sert darbeler parçalara ve donanıma zarar verir, bozuk parçalar örneğin kablosu parçalanmış şarj adaptörü kullanırsanız piline ve sisteme zarar verebilirsiniz.

Bilgisayar - Tablet - Laptop Malzemeleri

Bilgisayar / Tablet / Laptop Sarf Malzemeleri

Kablolu / Kablosuz Mouse
Kablolu / Kablosuz Mouse
Kablolu / Kablosuz Klavye
Kablolu / Kablosuz Klavye
kablosuz klavye mouse seti
Kablosuz Klavye Mouse Seti
Hoparlör Seti
Hoparlör Seti
Kulaklık Çeşitleri
Kulaklık Çeşitleri
Gamepad Çeşitleri
Gamepad Çeşitleri
Webcam Çeşitleri
Webcam Çeşitleri
Laptop Adaptör Çeşitleri
Laptop Adaptör Çeşitleri
Tablet Adaptör Çeşitleri
Tablet Adaptör Çeşitleri
Bilgisayar Kablo Çeşitleri
Bilgisayar Kablo Çeşitleri
Bilgisayar Harddisk Çeşitleri
Bilgisayar Harddisk Çeşitleri
Bilgisayar Anakart Çeşitleri
Bilgisayar Anakart Çeşitleri
Bilgisayar Ekran Kartı Çeşitleri
Bilgisayar Ekran Kartı Çeşitleri
Bilgisayar Ram Çeşitleri
Bilgisayar Ram Çeşitleri
Flash Bellek Çeşitleri
Flash Bellek Çeşitleri
Laptop Soğutucusu Çeşitleri
Laptop Soğutucusu Çeşitleri

Sıfırdan Bilgisayar Toplama

Önce Vatandan Fiyat Teklifi Al Sonra Bizden

Sıfırdan bilgisayar toplama veya var olan bilgisayarın özelliklerini yükseltme... Her iki durumda da parçalar ister sıfır olsun isterseniz de ikinci el olsun bilgisayar parçalarının birbiri ile uyumlu olması gerekir. Bilgisayar parçalarının sıfır olması her parçanın 2 şer yıl garantili olmasını sağlar her hangi bir sorunda garantiye gönderebilir sorunu gidertebilirsiniz. Bilgisayar alacağınız zaman veya toplatacağınız zaman Sanal Center dan fiyat teklifi almayı unutmayın...

İşlemci Seçimi

Bilgisayarın en önemli parçalarının başında işlemci gelmektedir. İşlemcilerin en günceli İntel serisinden İ7 7. Nesil, Amd serisinden ise AMD FX X8 serisi işlemcilerdir. İşlemci seçerken dikkat edilecek konu toplanan bilgisayarda yapılacak işlemdir. Eğer oyun için bilgisayar toplanıyor ise işlemci yüksek olması gerekir ama internet için toplanıyorsa o kadar yüksek işlemciye gerek yoktur.

Ekran Kartı Seçimi

Ekran kartı seçimi de aynen işlemci seçimi gibidir oyun için toplanıyorsa veya çizim programları kullanılacaksa ekran kartının GB ve Bit sayısı önemlidir. İnternet bilgisayarı toplarken ekran kartı almasanız da olur. Ekran kartı bilgisayarın görüntü verdiği grafik işlemlerinin yapıldığı parçadır o yüzden ekran kartı alırken ileriye yönelik düşünüp alınması gerekir.

Ram / Harddisk Seçimi

Ram ve harddisk seçimi, işlemlerin daha hızlı yapılması yapılması ram seçimi önemlidir en güncel ram çeşidi DDR4'tür. Ramlerin mhz seçimi anakartın modeline göre değişiklik gösterebilir. Harddisk depolama birimi olduğu için ne kadar depolama kullanacaksanız ona göre yüksek seçebilirsiniz.

İşletim Sistemi Seçimi

İşletim sistemi seçimi yapılacak işlemlere göre değişebilir dikkat edilmesi gereken bir kaç nokta eğer toplam ram miktarınız 4 GB tı geçiyorsa 64 biti şletim sistemi kurulması gerekir eğer 32 bit işletim sistemi kurulursa 4 GB üstü ramı görmeyecektir. Şunu da belirtelim 2 GB ramı olan bilgisayara 64 bit işletim sistemi kurulursa da bilgisayar kasarak açılır ve tam performans alamazsınız.